Květinový festival – Minieuroland jako zahrada k zamilování

Každoročně se na počátku léta návštěvníci Minieurolandu stávají svědky jeho neobvyklé proměny. Od června do pozdního podzimu se můžete zúčastnit největší květinové slavnosti v Polsku. Květinový festival v Minieurolandu nezískal svou slávu bezdůvodně. Každý rok přitahuje pozornost více než sta tisíce návštěvníků, kteří mohou obdivovat neporovnatelnou krásu kvetoucí zahrady. Originální aranžmá květin se rozprostírají na ploše 20 000 metrů čtverečních. Mezi pestrými kompozicemi se nacházejí regionální i evropské miniatury budov, sestavené na místě nejlepšími uměleckými modeláři. Zahrada byla mnohokrát místem natáčení televizních seriálů a programů, které shlédly miliony diváků.

Park kwiatowy

Minieuroland se stal skutečným synonymem zážitků a odpočinku. Najdete zde kouzelné altány, oddělená místa pro odpočinek, rozvinutou gastronomii a moderní dětské hřiště. To vše přispívá k tomu, že je to ideální místo pro každého. 

 

Tajemství vzniku pohádkové zahrady

Na ploše 20 km2 byla vytvořena zcela výjimečná zahrada, ve které bylo zasazeno více než 1000 stromů a keřů přivezených z nejlepších lesních školek z Polska, Belgie, Itálie a Holandska. První rostliny přijely do Minieurolandu na dvaceti pěti velkých nákladních autech. Mezi nimi se nacházely tvarované ozdobné stromy ve stáří 15-25 let, aby návštěvníci parku mohli spatřit vše v plné kráse od začátku jeho fungování. Arboretum založené s velkou péčí o nejmenší detaily se stalo skutečnou krajinou krásy, klidu a harmonie.